Producent produktów PTFE

Jesteśmy producentem wszelakiego rodzaju produktów PTFE.

Serwis pasów
PTFE

Świadczymy usługi serwisowe pasów wszelkiego typu.

Zapraszamy do współpracy

Zapraszamy do współpracy zarówno firmy jak i klientów indywidualnych zainteresowanych naszymi produktami.

Tkaniny PTFE

Witamy na naszej stronie internetowej! Zajmujemy się produkcją i dystrybucją pasów litych oraz siatkowych wykonanych z włókna szklanego pokrytego PTFE, czyli materiału powszechnie znanego jako PTFE. Tkaniny te są dobrymi izolatorami, wyróżnia je duża stabilność termiczna (możliwość pracy ciągłej w temperaturach od -150 do +260oC), odporność chemiczna (nie reagują ani nie niszczą się pod wpływem większości kwasów, zasad czy środków słonych) oraz niski współczynnik tarcia i duża wytrzymałość elektryczna. Materiały powleczone PTFE charakteryzują się również dużą stabilnością wymiarową, niskim współczynnikiem starzenia i są ognioodporne. Tkaniny PTFE to materiał nietoksyczny, odporny na działanie mikroorganizmów i łatwy do czyszczenia, ponieważ nie przywiera do niego brud.

Ze względu na swoje właściwości, tkaniny PTFE znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, m.in. chemicznym (suszenie produktów farmaceutycznych), tekstylnym (suszenie włóczki, procesy barwienia), w elektronice (izolacja dla przewodów i kabli) czy przy produkcji polimerów (wulkanizacja gumy, produkcja PU, PE, PCV). Wszystkie oferowane przez nas materiały z powłoką PTFE mają atest dopuszczenia do kontaktu z żywnością, dlatego z powodzeniem i bez przeszkód mogą być wykorzystywane w branży spożywczej (za wyjątkiem materiałów i tkanin antystatycznych – czarnych).

Nasza firma działa i prężnie rozwija się w branży od 2011 roku. Jako nieliczni w Polsce specjalizujemy się w dziedzinie produkcji oraz dystrybucji ceratek oraz siatek pokrytych PTFE. Nasza działalność jest doceniana nie tylko w kraju, jesteśmy uznanym importerem tego typu tkanin m.in. do Niemiec i Czech. Korzystamy jedynie z materiałów sprawdzonych dostawców, dlatego możemy zagwarantować odpowiednią jakość tkanin PTFE, z których wykonujemy ceratki, siatki, pasy transportowe, a także produkty specjalne.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Aktualności

Zadzwoń do działu handlowego: 61 670 75 41

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania związane z naszymi produktami